Левски - Хамрун
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски се издъни грандиозно срещу Хамрун

Левски се издъни грандиозно срещу малтийския Хамрун и отпадна от Лигата на конференциите. Сините играха отчайващо слабо и загубиха с 1:2 на стадион „Георги Аспарухов“. Така след 1:0 в първия мач се стигна до продължения и дузпи. В тях Хамрун спечели с 4:1. Малтийците вкараха всичките си дузпи, софиянци изпуснаха две.

Резилът всъщност можеше да бъде спестен. Левски започна силно и игра добре до десетата минута. После обаче всичко се обърка. Домакините бяха пасивни, а гостите ставаха все по-уверени.

Малтийците поведоха в 77-ата минута. След центриране отляво топката стигна до Гуилаумиер, който стреля, Михайлов първоначално спаси, но след това футболистът на Хамрун стигна до топката и я вкара между краката му в мрежата.

Тимът на Станимир Стоилов се сети, че може да атакува. Отборът успя да стигне до изравнителен гол в началото на продължението на редовното време. Филип Кръстев центрира от ъглов удар и Цунами с глава отбеляза за 1:1. После обаче дойде драмата. След изпълнението на центъра гостите подадоха топката напред, Николай Михайлов излезе неразчетено, топката стигана до Додо, който я върна на Камензули и той я вкара в мрежата за 1:2.