Левски - Спартак Варна
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски разцепи Спартак Варна с 5:0

Левски записа първа победа през новия сезон, след като отнесе Спартак Варна с 5:0. Двубоят на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“ беше от втория кръг на efbet Лига. Сините стартираха със загуба от ЦСКА 1948. Спартак пък записа второ поредно поражение.

Филип Кръстев и Билал Бари отбелязаха по два гола за успеха, един добави Марин Петков. Кръстев даде преднина на столичани в 40-ата минута. Той вкара от дузпа, като реализира в стил Паненка. В 69-ата минута Бари удвои преднината на тима на Станимир Стоилов. Седем минути преди края той направи и 3:0.

В 87-ата минута Кръстев се разписа във вратата на Дичевски за 4:0. В добавеното време влезлият като резерва Марин Петков направи 5:0.

В следващия кръг Левски гостува на Славия, докато Спартак Варна посреща Пирин.

Преди началото на мача Стоилов получи приза си за най-добър треньор от анкетата „Футболист на футболистите“. Кръстев пък получи статуетка за най-добър млад играч.

„Имахме превъзходство през целия мач, макар че през първото полувреме пропуснахме доста. Имахме нужната агресия и добро движение на топката. Видяхме неща, които трябва да подобрим, за да изглеждаме по-добре срещу ПАОК. Срещу ПАОК няма да е като срещу Спартак Варна“, каза Стоилов.