Левски - Етър
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски разби Етър в последната си контрола

Левски разби Етър с 5:0 в последната си контрола преди началото на новия сезон в efbet Лига. И петте гола паднаха през второто полувреме. По две попадения реализираха Роналдо и Билал Бари, а веднъж се разписа Велтон. Сините заиграха добре с влизането на Велтон и Роналдо през второто полувреме. Георги Миланов не взе участие в контролата заради настинка.

Резултатът беше открит в 58-ата минута, след като Роналдо изведе Велтон, а той вкара след рикошет. Шест минути по-късно вече беше 2:0.  Велтон получи хубав пас по лявото крило, подаде към Илиян Стефанов, топката стигна до Роналдо и той реализира. Седем минути по-късно сините вкараха за 3:0. Велтон стреля, топката се отби в Стефанов и попадна в Роналдо, който не пропусна.

Осем минути преди края Левски покачи на 4:0. Стефанов изведе Бари в наказателното поле и той реализира. В добавеното време остана време за още едно попадение – пак Бари след асистенция на Велтон.

Първият мач на Левски от новия сезон е в събота. Тогава сините гостуват на ЦСКА 1948 в Бистрица.

„Има футболисти, които играят мотивирано. Желанието ми не е да видя кой знае какви изпълнения, желанието ми е да виждам динамика, желание, амбиция на футболистите да се развиват. Голяма част от тях го имат това“, каза треньорът Станимир Стоилов. Той се изказа критично за формата на Илиян Стефанов. „Илиян се представя изключително лошо от началото на подготовката. Аз го оставям да играе по 90 минути във всички контроли именно заради това. Трябва да си събере мисълта, защото има опасност да се върне бързо там, откъдето дойде“, каза Мъри.