Левски
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски победи ЦСКА-София и спечели Купата

Левски победи ЦСКА-София с 1:0 и спечели турнира за Купата на България. Трофея е първи за сините от 13 години насам. В този период тимът загуби три финала в турнира.

Националния стадион „Васил Левски“ беше пълен до краен предел, като дори имаше и върнати зрители. Левски спечели благодарение на гола на Илиян Стефанов. Той се разписа в 57-ата минута. Купата е 27-а за тима, който е и рекордьор по този показател. Освен това тимът на Станимир Стоилов записа първи успех над червенитеот три години насам.

През първото полувреме съперниците не играха на особено високо ниво и имаше само един точен удар. Той беше Ноа Сонко Сундберг в края на полувремето. Половинчати шансове за гол имаха Тибо Вион и Греъм Кери за ЦСКА-София и Филип Кръстев, Цунами и Билал Бари за Левски.

След почивката играта в дербито беше на по-високо ниво. След гола на Илиян Стефанов последва натиск на червените, но защитата на сините се справи. Тимът на Станимир Стоилов имаше две отлични възможности да стигне до втори гол, но Густаво Бусато спаси.