Левски победи с 3:1 Ботев Пловдив

Левски излезе временно начело в efbet Лига, след като победи с 3:1 Ботев Пловдив на „Герена” в среща от 3-ия кръг на родния шампионат.

Головете за успеха на столичани отбелязаха Давиде Мариани (10, 51) и Иван Горанов (80), докато единственото попадение за „жълто-черните” бе дело на Еберт в края на първата част.

Така Левски събира 7 точки от три мача и временно оглавява класирането в първенството. Ботев пък остава с 4 на шестото място.

Двата тима изиграха интересен двубой с много динамика в играта, но в крайна сметка по-настойчивите домакини стигнаха до трите точки.

Двубоят за Левски започна отлично, след като след само 10 минути игра Давиде Мариани вкара красив гол с изстрел от далечно разстояние. №8 от състава на „сините” имаше и късмет, тъй като изстрелът му закачи тялото на Лъчезар Балтанов и се оказа неспасяем за Аргилашки – 1:0.

До края на първата част и двата отбора имаха шансове да вкарат – Левски чрез Паулиньо и отново Мариани, а от Ботев Тайлон изпусна няколко изгодни шанса. Все пак гостите от Пловдив изравниха с 45-та минута, когато именно Тайлон комбинира с левия бранител Еберт и последния преодоля Миятович с удар по земя.

Въпреки този удар Левски успя да поведе отново в началото на второто полувреме. Давиде Мариани реализира прецизно от пряк свободен удар, с което направи резултата 2:1. Това е шесто негово попадение от началото на сезона във всички турнири.

В 80-та минута Левски реши всичко в този мач. Резервата Станислав Костов взаимодейства по лявото крило с Иван Горанов и крайният бранител на домакините отбеляза по земя последния гол в мача.