Левски - ПАОК
Снимка: twitter.com/PAOK_FC

Левски игра добре и победи ПАОК с 2:0

Левски се завърна успешно в Европа след три години пауза, след като победи ПАОК с 2:0. Двубоят беше от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите. Сините играча много добре пред 15 000 зрители на стадион „Георги Аспарухов“ и заслужено стигнаха до победата. Реваншът е след седмица на „Тумба“ в Солун.

Треньорът на сините Станимир Стоилов имаше ограничени опции заради куп контузени. На резервната скамейка бяха шестима футболисти, двама от които вратари. Левски обаче си направи мача лесен с гол в първата минута. Тогава Николай Михайлов изрита топката напред, защитник на ПАОК я върна назад, Уелтон обаче изпревари вратаря и вкара за 1:0.

Билал Бари в 19-ата минута направи 2:0 след хубава контраатака. Уелтон открадна топката в половината на софиянци, подаде на Георги Миланов, който центрира и Бари реализира.

ПАОК опита да се върне в мача, но до почивката нямаше чисто голово положение пред Михайлов.

След паузата сините се върнаха назад и умело затвориха празните пространства. Тимът от Солун имаше няколко добри възможности да вкара гол, най-вече след статични ситуации. Това обаче така и не се случи. ПАОК дори завърши без точен удар второто полувреме.