Левски - Локомотив Пловдив

Левски победи Локо в повторния дебют на Стоянович

Левски победи Локомотив Пловдив с 1:0 в отложен мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Това беше и повторен дебют за новия треньор Славиша Стоянович. Сините надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до трите точки.

През първото полувреме домакините доминираха тотално и можеха да поведат още в началото. Гол на Найджъл Робърта обаче беше отменен заради игра с ръка на Насиру Мохамед. Реферът Валентин Железов обаче не отчета факта, че Момчил Цветанов избута в гръб Мохамед. Играчите на Левски продължиха да натискат и стигнаха до гол в 36-та минута. Тогава Мохамед се възползва от грешка на Цветанов и нахлу в наказателното поле, където бе повален от Петър Витанов и Железов отсъди дузпа. Робърта не сбърка от бялата точка – 1:0. Локомотив пък не успя да застраши вратата на Николай Михайлов нито веднъж през първата част.

След почивката тимът на Александър Тунчев продължи да бъде неефективен в атака. Сините пъл стояха солидно на терена и контролираха събитията. Така Левски постигна първа победа в първенството от 19 септември насам. Тимът беше записал 4 загуби и 1 равенство в този период). За Локомотив това беше първо поражение от загубата от Лудогорец на 12 септември. След това пловдивчани имаха 5 победи и 3 равенства.

След успеха Левски се изкачи до девето място в класирането с 14 точки, Локомотив остава на втора позиция с 27 точки.