Левски - Берое
Снимка: beroe.bg

Робърта вкара хеттрик, Левски победи Берое

Левски победи Берое с 3:1 и се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на България. Герой за сините стана Найджъл Робърта, вкарал хеттрик. Иначе домакините изоставаха с гол, но направиха обрат, за да вземат първи успех от три мача.

Гостите от Стара Загора поведоха в резултата с гол на Мартин Камбуров. Ветеранът се разписа от дузпа в 27-ата минута, като това беше първи гол, допуснат от тима от началото на 2021-а. Камбуров пък реализира 25-я си гол във вратата на сините. В 38-ата Найджъл Робърта възстанови равенството с изстрел от пряк свободен удар.

Берое остана с човек по-малко час след началото на двубоя, когато беше изгонен Карлос Охене. Четири минути по-късно нидерландският нападател Робърта беше точен от дузпа за 2:1. Отново той сложи точка на спора в допълнителното време на мача.

Левски е рекордьор в турнира с 25 трофея, но за последно спечели надпреварата през 2007-а.