Левски

Левски спечели с 2:0 срещу Ружомберок

Левски спечели с 2:0 визитата си на Ружомберок в първи мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Това беше и официалния дебют на новия треньор Петър Хубчев начело. Така той влезе и в историята, защото сините взеха едва 14-и успех като гост в евротурнирите. Последният бе през 2010-а година срещу ирландския Дъндолк. Реваншът срещу Ружомберок е в четвъртък, но ще е без публика заради наказание от УЕФА.

Българският тим не започна особено добре, но Ружомберок така и не затрудни сериозно Миятович. Все пак домакините стигнаха до гол в 14-а минута. Попадението на Такач обаче бе отменено заради засада.

В тима на Хубчев имаше петима българи титуляри. Но и нито един чист нападател – на тази позиция бе Мариани. И именно той вкара за 0:1 в 36-а минута. Миланов центрира отдясно, Мариани засече с глава и прехвърли Крайчирик. Това бе първи гол за сините във визита в Европа от 2012-а година насам. Тогава Базил де Карвальо вкара срещу Сараево.

В самия край на полувремето Паулиньо имаше отличен шанс да вкара втори гол. Неговият удар обаче бе блокиран, а Тиам не уцели вратата при добавката.

Втори гол за Левски

Тимът на Хубчев обаче все пак стигна до втори гол. Той падна в 51-а минута след великолепна контраатака. Станислав Иванов изведе Паулиньо, той излъга Крайчирик и вкара за 0:2 на празна врата. Десетина минути по-късно още едно попадение бе отменено. Този път обаче във вреда на българския тим. Голът бе на Станислав Иванов, но той бе в засада.

Десет минути преди края сините имаха нов шанс. Крайчиррик обаче спаси удара на Мариани. Малко по-късно словаците изпуснаха последната си възможност да се върнат в двубоя. Резервата Новотни изведе друга резерва – Хашек, но той стреля неточно.

Съставът на Левски: Миятович – Миланов, Каргас, Нуно Рейш, Горанов – Райнов, Тиам, Юруков (88 – Здравко Димитров), Иванов (90 – Илия Димитров), Паулиньо – Мариани (90 – Мазурек).