Левски - Монтана

Левски започна 2021-a с победа над Монтана

Левски започна по успешен начин 2021-а – 2:0 над Монтана в първия си официален мач за годината. Сините контролираха събитията в срещата от 17-я кръг и заслужено стигнаха до успеха.

Срещата започна добре за домакините, които поведоха още в 14-та минута чрез Здравко Димитров. Младежкият национал получи топката в наказателното поле от Найджъл Робърта, преодоля защитник на гостите и прати топката във вратата. Пет минути след почивката тимът на Славиша Стоянович удвоиха преднината си. Голът вкара Стивън Петков, който получи пас от Тома Даске.

По този начин Левски сложи край на серията си от четири поредни мача без победа в първенството. Сините се изкачиха до осмо място в класирането с 18 точки, девет по-малко от шестия ЦСКА 1948. Монтана заема 11-та позиция с 14 точки.

По-рано през деня ЦСКА 1948 победи Царско село с 2:1. Тимът на Красимир Балъков поведе в 23-та минута след автогол на нападателя Панайотис Лука. В 67-та минута Димитър Костадинов изравни за тима на Любослав Пенев. Червените стигнаха до успеха благодарение на гол на Георги Русев от дузпа в 74-та минута.