Ружомберок - Левски

Левски излезе първи след победа с 4:1 в Русе

Левски спечели първия си мач за сезона в efbet Лига – визита на Дунав в Русе – с 4:1. Така сините се озоваха на върха на класирането след първия кръг. Досега там бяха Берое и Черно море, които взеха своите мачове с по 3:1.

Давиде Мариани откри за столичани още в 15-а минута. Това бе вторият му гол за сезона след попадението във вратата на Ружомберок в Словакия. После Станислав Костов имаше две положеняи да напави 0:2. Първо обаче той би от 5 метра покрай гредата. После той уцели гредата, след като бе изведен от Мариани. Станислав Иванов все пак удвои аванса на сините в 38-а минута. Той се възползва от ужасяваща грешка на вратаря Макенджиев.

Дунав връща гол, Левски вкарва още

Секунди след почивката русенци върнаха едно попадение и интригата. Ахмед Ахмедов се разписа за 1:2. Попадението дойде след грешка на Нуно Рейш. Станислав Костов имаше два шанса за секунди, но не успя и в двата случая. Първо той уцели гредата, а после Макенджиев спаси добавката му.

Давиде Мариани от дузпа в 64-а минута обаче възстанови преднината на гостите от два гола. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Динков срещу Станислав Иванов.

В 81-а Паулиньо също се разписа. Той също вкарва във втори пореден двубой от началото на сезона.

До края на двубоя и двата тима имаха по още един шанс. Първо обаче Семедо бе спрян от Нуно Рейш. После Макенджиев извади шут на Мазурек от 3-4 метра.