Царско село - Левски

Левски излезе първи с два късни гола

Левски победи Царско село с 2:0 в последния мач от четвъртия кръг на Еfbet лига. Двубоят се игра на Националния стадион „Васил Левски“.

Сините доминираха през целия двубой, но трудно стигаха до чисти голови положения. Най-добрият шанс за Левски през първата част се откри пред Станислав Иванов. Той се освободи добре на границата на наказателното поле, но стреля неточно. Положения имаше и пред Франко Мазурек, но от точката на дузпата той прати топката в тъч.

След почивката тимът на Петър Хубчев имаше само едно положение – пак пропуснато от Иванов. Царко село можеше да поведе в резултата 10 минути преди края, но Миятович отрази изстрела на Уесли Ната.

Когато изглеждаше, че до гол така и няма да се стигне, неразбирателство между Чворович и Кавдански след центриране отляво на Паулиньо позволи на резервата Найджъл Робърта да открие резултата в 89-та минута. Само минути по-късно нова грешка на отбраната на Царско село доведе до втори гол, дело на Станислав Иванов.

Левски излезе първи в класирането

По този начин тимът на Петър Хубчев записа трета победа от началото на сезона и поведе в класирането на efbet Лига. Сините имат 10 точки, с колкото е и Лудогорец. Царско село остава само с една точка.