ПАОК - Левски
Снимка: twitter.com/PAOK_FC

Левски отстрани ПАОК след реми на „Тумба“

Левски направи 1:1 в Солун срещу ПАОК в реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Така след 2:0 в първия мач сините отстраниха гръцкия тим с общ резултат 3:1. Тимът на Станимир Стоилов поведе с гол на Роналдо, а Тиаго Данташ изравни. ПАОК завърши мача с двама души по-малко заради червени картони.

Левски поведе с 1:0 в 25-ата минута. Елефтериос Лирацис допусна груба грешка в опит да върне към Доминик Котарски. Роналдо успя да открадне топката, след което преодоля вратаря и вкара в опразнената врата.

До края на полувремето и двата тима изпуснаха до два добри шанса за гол. Същото в началото на втората част направи Филип Кръстев.  Малко по-късно и Георги Миланов изтърва да направи 0:2. Сините бяха наказани в 56-ата минута. Диего Бисесвар изведе Тиаго Данташ зад гърба на отбраната, той остана сам срещу Николай Михайлов и направи 1:1.

ПАОК натисна, но това доведе до съвсем различен резултат от очаквания от солунския гранд. Вместо голове тимтът получи картони. В 72-ата минута Дъглас Аугусто беше изгонен за втори жълт картон. Той по получи от рефера Сесар Сото Градо за нарушение срещу Велтон.

Десет минути по-късно и капитанът на ПАОК Виейриня беше изгонен. Той получи два жълти картона в рамките на секунди.

Левски можеше и да спечели на „Тумба“. Във втората минута на добавеното време Бари изведе Велтон сам срещу Котарски, но бразилецът не уцели вратата.

Следващият съперник на сините ще е победителят от двойката Велез (Босна и Херцеговина)/Хамрун Спартанс (Малта)