Левски

Левски отстрани Черно море след минимална победа

Левски победи с 1:0 Черно море в осминафинален сблъсък от турнира за Купата на България. Така сините се класираха за четвъртфиналите. Преди година Левски отпадна точно на тази фаза и то точно от Черно море. Тогава обаче варненци триумфираха след дузпи.

Софиянци стигнаха до единственото попадение в срещата през първата част. В 23-ата минута точен бе полузащитникът Мартин Райнов. Той се разписа след корнер. Любопитно е, че това се оказа и единственият точен удар за тима на Петър Хубчев в двубоя. От своя страна играчите на Илиан Илиев опитаха да заиграят по-агресивно, но не успяха да стигнат до изравнителен гол. Попадение за тима на гостите бе отменено заради нарушение в атака на Димов.

За четвъртфинали по-рано днес се класираха още Лудогорец, Ботев Гълъбово и Ботев Враца.

Утре предстоят последните два осминафинала. Те са: Арда – ЦСКА-София и Локомотив Пловдив – Литекс.