Левски

Левски се качи отново на върха след 4:0

Левски постигна категоричен успех с 4:0 при гостуването си на Витоша Бистрица. С трите точки тимът на Петър Хубчев се качи на върха в efbet Лига.

Сините имаха тотално надмощие през целия двубой и логично стигнаха до убедителната победа. Резултатът бе открит от Паулиньо във 22-та минута. Той вкара с красив премерен удар от наказателното поле, като прати топката в далечния ъгъл на вратата.

Второто полувреме започна с изненадващо положение за Витоша, което бе и единственото по-сериозно за домакините. Атанас Кабов получи пас зад защитата и отправи силен изстрел, който бе отразен от Миятович. Малко след това тимът на Петър Хубчев достигна до второ попадение, а негов автор отново бе Паулиньо. Той вкара след корнер.

В последните десетина минути на мача гостите се забавляваха и реализираха нови две попадения. Първо Филипе Нашименто бе изведен от Найджъл Робърта и вкара за 0:3. В края на редовното време ролите се размениха и холаденцът вкара за 0:4.

Малко преди това в игра се завърна Холмар Ейолфсон. Исландецът, който не бе играл от октомври 2018-а, влезе на мястото на Янис Каргас.

По този начин Левски се изкачи отново на върха в първенството с актив от 13 точки. Сините изпревариха Берое, от който паднаха в предния кръг с 1:3. Лудогорец обаче може да измести тима от върха, ако победи Черно море.

Витоша остава на дъното на класирането без спечелена точка след шестото си последователно поражение. В следващия кръг сините приемат Локомотив Пловдив, а Витоша гостува на Ботев във Пловдив.