Левски - Берое
Снимка: levski.bg

Левски отнесе ЦСКА 1948 за трета поредна победа

Левски изигра един от най-силните си мачове от началото на 2020-а и записа трета поредна победа. Сините отнесоха ЦСКА 1948 с 3:0 на свой терен.

Сините не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и достигнаха с лекота до трите точки. Насиру Мохамед откри резултата още в шестата минута с първия си гол през сезона. До края на полувремето на Георги Тодоров имаше още няколко положения, но ги пропусна. От своя страна гостите рядко стигаха до опасности. Галин Иванов получи изгодна възможност, но стреля слабо и право в ръцете на Михайлов.

През втората част само в рамките на седем минути новото попълнение Борислав Цонев се развихри и добави още два гола. Първо той се разписа след подаване на Спиерингс и чудесен удар с левия крак. После Цонев вкара и от дузпа. Така той вече има три гола в два мача, след като донесе успеха срещу Етър преди седмица.

С успеха Левски събра 10 точки и се изкачи до четвъртото място в класирането. Отборът на Красимир Балъков пък остава десети с шест точки.

В следващия кръг Левски гостува на Ботев в Пловдив, докато ЦСКА 1948 е домакин на Етър.