Левски обърна Етър с 2:1, отмениха изравнителен гол в края

Левски

Левски стигна до труден успех над Етър с 2:1 у дома в 19-ия кръг на Първа лига. Сините бяха спечелили само един от последните си четири мача в шампионата, но успяха да обърнат виолетовите на „Герена“.

Първи мач в титулярния състав на отбора записа Илия Юруков. Той бе титуляр в халфовата линия на мястото на Белмонт.

Поредна грешка в защитата на Левски

Срещата започна зле за тима на Славиша Стоянович. Още в осмата минута неразбирателство между Цветкович и Полачек позволи на Батрович да вкара за 0:1. Домакините отговориха бързо и в 20-та минута Станислав Костов бе изведен на добра позиция. Той пусна топката към голлинията, а Скерлев си отбеляза автогол. Сините завършиха обрата в 54-та минута. Тогава Жерсон Кабрал изведе Буш в наказателното поле, а румънският нападател преодоля вратаря и вкара за 2:1.

Кошмарът добавено време

До края столичани бяха колебливи в защита и трябваше да бъдат наказани в добавеното време. Така, както стана срещу Септември за 2:2 през седмицата. Топката се озова във вратата на Левски в продължението. Реферът Никола Попов обаче отмени попадението заради нарушение срещу Горанов. Повторенията показаха, че нарушението в атака е спорно и контактът между Петков и Горанов е минимален.

С трите точки сините временно изпревариха ЦСКА-София и се изкачиха на второ място след Лудогорец.