Ботев Враца - Левски
Снимка: levski.bg

Левски обърна с 3:1 Ботев във Враца

Левски направи пълен обрат и победи Ботев Враца с 3:1 в 21-я кръг на efbet Лига. Сините губеха в резултата до 57-ата минута, но вкараха три бързи гола за успеха.

На стадион „Христо Ботев“ във Враца домакините поведоха с ранен гол на Костадин Ничев. Той се разписа още в седмата минута след лошо изчистен ъглов удар. Осем минути по-късно Даниел Генов пропусна да удвои аванса на домакините, след като пропусна дузпа. Той уцели левия страничен стълб на вратата, пазена от Звонимир Микулич. Дузпата беше отсъдена за игра с ръка на Галчев.

През втората част гостите натиснаха и започнаха да създават добри положения. Сините възстановиха равенството с гол с глава на Найджъл Робърта в 57-ата минута. 120 секунди по-късно Живко Атанасов с глава даде преднина на Левски, а телевизионните повторения показаха, че засада в ситуацията няма. Асистенцията беше на Робърта. В 66-ата минута Робърта от дузпа оформи крайния резултат в срещата. Тя беше отсъдена за нарушение на Ничев срещу Мартин Петков.

Левски е на девето място в подреждането с 24 точки, колкото има и Царско село. Шестият ЦСКА 1948 има 28 точки. Ботев Враца е на 12-о място с 18 точки, колкото има и 13-я Монтана. Последен е Етър с 16 точки.