Боби Цонев, Левски
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски най-накрая победи Царско село

Левски записа първата си победа над Царско село този сезон в efbet Лига. След две загуби с по 0:1 и реми 2:2, сините спечелиха с 2:0. При това на терена на Околовръстното.

Левски поведе още в деветата минута, като по този начин сложи край на голова суша, продължила 374 минути. Автор на попадението беше 17-годишният Марин Петков, който се разписа за първи път в елита.

Десет минути преди края Борислав Цонев се завърна в игра след тежката травма получена през октомври. Той замени голмайстора Петков и в 88-ата минута реализира за 0:2.

По-рано Черно море потвърди позицията си на фаворит за седмото място след 3:1 над Ботев Пловдив с 3:1. Домакините започнаха много силно на „Тича“ и дръпнаха с два гола още до шестата минута. На два пъти се разписа Рафаел Енрике. Атанас Илиев върна един гол в 25-та минута, но още преди почивката Зе Гомес възстанови комфортния аванс на домакините. Освен това в 41-та минута гостите останах с човек по-малко след червен картон на Филип Филипов.

Черно море има 40 точки, шест повече от осмия Царско село и девет повече от Левски.