Левски - Славия
Снимка: levski.bg

Левски надви Славия под снега на „Герена“

Левски запази шансове да попадне в Топ 6 на класирането за плейофната фаза на първенството, след като победи Славия с 1:0 в мач от 22-я кръг. Така сините сложиха край на серията на белите от четири поредни успеха в най-старото дерби. И взеха частичен реванш за отпадането от турнира за купата през седмицата.

Двубоят на „Герена“ беше белязан от силен снеговалеж, който направи условията за игра много трудни. Тимът на Славиша Стоянович беше по-активен през по-голямата част от двубоя, но трудно стигаше до чисти голови положения.

Сините нямаха и късмет. Още в петата минута реферът можеше да изгони вратарят на Славия, но му спести чист червен картон за грубо нарушение като последен в защита. После Здравко Димитров удари две греди. След почивката и Димитър Рангелов удари греда за белите.

Решаващият момент в двубоя дойде в 85-та минута. Тогава Найджъл Робърта се разписа с глава след центриране на Марин Петков, за да вкара за 1:0.

По този начин Левски събра 27 точки и е на осма позиция. Сините изостават с четири точки от шестия ЦСКА 1948. Славия остава на 12-то място в класирането с актив от 19 точки.