Левски - Ботев
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски се доближи на три точки от Ботев Пловдив

Левски се наложи с 2:0 над третия Ботев Пловдив в 28-ия кръг на efbet Лига. Така сините се доближиха на три точки от жълто-черните в класирането.

И двата гола паднаха през първото полувреме. Филип Кръстев откри от дузпа, а след него Сонко Сундберг вкара красиво попадение за 2:0.

Двубоят беше белязан от проблеми между феновете на двата отбора. Такива имаше в началото на мача и на почивката. Началото на второто полувреме се забави с 6-7 минути заради безредиците. Един полицай беше ранен и откаран с линейка в болница.

До дузпата се стигна, след като Филип Кръстев центрира от корнер в седмата минута. Георги Миланов стреля с глава, а топката се удари в ръката на Дилан Мертенс. Съдията Георги Димитров първоначално не свири дузпа за Левски, но ВАР се намеси. Димитров преразгледа ситуацията и посочи бялата точка. Кръстев се разписа в 11-ата минута за 1:0.

Мертенс и Неделев на два пъти опитаха да изравнят, но Михайлов спаси. В 36-ата минута стана 2:0. Сундберг отправи мощен удар от около 25 метра, топката се отби в напречната греда и тупна зад голлинията. До края на полувремето отново Неделев изпусна да реализира в полза на Ботев.

В 48-ата минута Генев удари гредата над Михайлов, а после Бароан пропиля още една отлична възможност за Ботев. В добавеното време сините имаха две положения за трети гол, но ги пропуснаха. Освен това Велтон и Марин Петков си изпросиха жълти картони. Това означава, че те ще пропуснат визитата на Черно море в следващия кръг. Но пък ще са на линия за финала за Купата срещу ЦСКА-София.