Левски

Левски на Люпко с първа победа за сезона

Левски записа първа победа под ръководството на Люпко Петрович. „Сините“ се наложиха с 1:0 над Лудогорец в дербито от третия кръг на Първа професионална лига. Двубоят се игра на стадион „Георги Аспарухов“, като и двата отбора имаха отлични положения за гол. В герой за Левски се превърна Божидар Краев, който се разписа в последните минути на срещата.

И двата отбора започнаха много активно двубоя, като първата добра възможност се откри ред Хосе Луис Паломино в 9-ата мин. Тогава аржентинецът стреля с глава над гредата на Йоргачевич. Божидар Краев със страхотен изстрел застраши Владо Стоянов, но стражът на шампионите изби в ъглов удар.

Вандерсон и Сисиньо също имаха възможност да се разпишат, но Боян Йоргачевич съумя да запази мрежата си суха. Най-чистите положения за домакините се откриха пред Роман Прохазка. Първо словакът със страхотен диагонален изстрел от 25 метра удари горната греда, а след това стреля в аут. Отново той бе близо до попадение в 27-ата минута, когато с глава от малък ъгъл отправи топката към вратата, но Стоянов изби в корнер.

5004952Най-чистото положение за Левски през второто полувреме пък се откри пред Антонио Аниете в 68-ата мин. Тогава испанецът остана сам срещу Стоянов, спря топката на гърди и стреля силно, но вратарят изби в ъглов удар.

Левски прати в нокдаун Лудогорец в продължението на срещата. В добавеното време Божидар Краев засече центриране на Прохазка и се превърна в герой за своите, носейки първи успех в тазгодишната кампания.

„Сините“ имат 5 точки от 3 двубоя, докато шампионите са с актив от 3 т. от две срещи.