Левски
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски пак би Лудогорец и е на финал за Купата

Левски и ЦСКА-София ще играят на финала за Купата на България. Червените се класираха вчера след драматичен успех след дузпи над Славия. Сините го направиха днес, след като надвиха за втори път Лудогорец. След 3:2 в Разград днес тимът на Станимир Стоилов спечели с 1:0. Голът вкара бразилецът Велтон още в третата минута.

Последният трофей на Левски е именно купата на България. Той беше спечелен след успех на финала над оригиналния ЦСКА през 2007 г. След това тимът има три загубени финала – през 2013, 2015 и 2018 г. Съперници на сините в тях бяха Берое, Черно море и Славия.

На трибуните на стадион „Георги Аспарухов“ имаше над 18 000 зрители, които дадоха криле на сините. Попадението падна след контраатака. Филип Кръстев изведе Велтон отляво, той надигра Пластун и Карничник, излезе сам срещу Слуга и го преодоля за 1:0. Секунди по-късно Велтон отново беше изпуснат, но той не успя да преодолее Слуга.

След това Лудогорец натисна, но стигна само до няколко центрирания и неточни удари на Текпетей. От своя страна Левски имаше отличен шанс да вкара втори гол чрез Кръстев. Слуга обаче спаси удара на халфа. В самия край на полувремето Десподов излезе сам срещу Пламен Андреев, но вратарят спаси удара на национала.

След почивката зелените бяха по-активни и Недялков, Десподов и Сантана стреляха опасно, но неточно. След това с два неточни удара се отчете и Текпетей. В 85-ата минута и Спас Делев повтори упражнението от статично положение.

Като цяло обаче Лудогорец направи слаб мач. Зелените продължават да не са отстранявали сините или ЦСКА и ЦСКА-София в турнира.