Лудогорец - Левски

Левски измъкна точка от „Лудогорец Арена“

Лудогорец и Левски направиха 2:2 в най-чакания сблъсък от 34-ия кръг на Първа лига. Сините на два пъти изоставаха в резултата, но се добраха до равенство. Така два кръга преди края те имат аванс от три точки пред Берое в битката за третото място.

Двубоят започна много добре за домакините, след като още в 5-та минута Давид Яблонски фаулира Натанаел в наказателното поле. Клаудиу Кешеру хладнокръвно реализира дузпата за 1:0. До края на първата част орлите доминираха, но не успяха да стигнат до нов гол, а попадение на Кешеру бе отменено.

Левски доминира след почивката

След почивката гостите заиграха по-силно, като в 67-та минута реферът Георги Кабаков подмина основателни претенции за дузпа. Седем минути по-късно обаче Роман Прохазка изравни след добра на Обертан. В 84-та минута Лудогорец отново поведе в резултата след виртуозен автогол на Аймен Белаид с летящ плонж. Само след няколко минути Жерсон Кабрал оформи крайното 2:2 с точен изстрел с левия крак.