Арда - Левски
Снимка: levski.bg

Левски измъкна 1:1 в Кърджали с човек по-малко

Левски взе първа точка през новия сезон, като направи 1:1 като гост на Арда. Мачът се игра на модернизирания стадион в Кърджали и бе първи в историята на осветление на „Арена Арда“.

Домакините вкараха чрез Иван Коконов в началото на мача, а Паулиньо изравни малко след почивката. Почти цяло второ полувреме сините играха с човек по-малко заради червен картон на Ивайло Найденов.

Арда откри резултата в 8-ата минута. Спас Делев проби през центъра, топката стигна до Коконов, който хладнокръвно реализира под плонжа на Ники Михайлов – 1:0. В 23-ата минута Паулиньо имаше добър шанс да изравни. Здравко Димитров и Станислав Иванов комбинираха отляво, Иванов подаде към Паулиньо, бразилецът стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. От поредния такъв Атанасов стреля точно, но вратарят спаси. Минута по-късно, отново от корнер, Делев центрира, а Мартинов стреля, но в аут. В последната минута на първото полувреме Робърта стреля, но топката бе в ръцете на Симеонов.

Гол и червен картон за Левски

В 48-ата минута сините изравниха резултата. След атака по десния фланг Станислав Иванов изведе Найджъл Робърта. Той почти от аутлинията подаде към Паулиньо, който хитро и хладнокръвно излъга вратаря на домакините и изравни. В 54-ата минута Левски остана с десет души. Найденов фаулира откъсващ се нападател на Арда отзад и реферът Тодоров го изгони.

Арда натисна, но нямаше кой знае какви положения. В края Мартин Петков измъкна топка в центъра и подаде към Найджъл Робърта. Нападателят се откъсна сам срещу вратаря, прехвърли го, но топката излезе в аут.