Левски

Левски излъга Локо Пловдив и излезе на върха

Левски победи Локомотив Пловдив с 1:0 в среща от 7-ия кръг на efbet Лига. Герой за домакините бе нападателят Найджъл Робърта, който се възползва от пас на Живко Миланов.

Като цяло сините контролираха събитията на терена и заслужено стигнаха до трите точки. През първата част головите възможности бяха малко. Домакините владееха топката, докато Локомотив изчакваше своя момент за контраатака. Мазурек можеше да вкара, но Луков спаси. После Стивън Езе можеше да си вкара автогол, след като рикоширала в тялото му топка кацна на напречната греда.

Втори опит за автогол на Езе

През второто полувреме Левски продължи да бъде по-настоятелен. Паулиньо тормозеше защитата на пловдивчани и негов пробив завърши с изчистване в гредата на Стивън Езе – негова втора в срещата. В 59-та минута сините все пак стигнаха до гол, дело на Робърта. Той получи пас от Миланов и с хубаво първо докосване се освободи от Езе. Последва точен удар и Луков нямаше шанс да спаси – 1:0.

До края Локомотив така и не успя да застраши реално вратата, пазена от Миятович. В последната минута Живко Миланов пропусна да вкара от пряк свободен удар на изгодна позиция.

Така тимът на Петър Хубчев събира 16 точки и излезе на върха, докато Локо остана с 13. Днес обаче Лудогорец може да си върне първото място. Шампионите приемат Славия. Зелените са в серия от 12 победи и 4 равенства срещу белите.