Берое - Левски
Снимка: beroe.bg

Левски и ЦСКА-София взеха измъчени победи

Левски записа седма победа от началото на сезона в efbet Лига – 1:0 над Берое. Попадението отбеляза Ивелин Попов в третата минута.

Това е и първи гол за бившия капитан на националния отбор след завръщането му при сините. Попадението падна при спорни обстоятелства, тъй като топката беше ударена с ръка от Илиян Стефанов преди да попадне в Попов.

Иначе Левски игра много по-добре и изпусна куп положения чрез Роналдо, Уелтон и Филип Кръстев. Берое завърши без точен удар. Сините имат 21 точки и са на седмо място. Заралии остават десети с 11 точки.

ЦСКА-София също спечели трудно – 2:1 над Пирин. Така червените се върнаха на правилния път след загубата с 0:2 от Левски в дербито.

Дюкенс Назон откри в 19-ата минута, а само четири по-късно Браян Морено отбеляза втори гол ЦСКА-София. Пирин намали в 26-ата минута чрез Иван Тасев. Малко по-рано останаха съмнения дали топката минава зад голлинията след изстрел на Станислав Костов и рикошет в гредата.

През второто полувреме червените затвориха мача, а опитите на зелените да изравнят не се увенчаха с успех.

С трите точки ЦСКА-София се изкачи на второ място с 26 – една по-малко от лидера ЦСКА 1948.