Левски - ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

Левски и ЦСКА-София направиха 0:0 в снежно дерби

Левски и ЦСКА-София завършиха 0:0 в снежно дерби на националния стадион „Васил Левски“. Двубоят беше спрян за кратко през първото полувреме заради обилния снеговалеж. Освен това се чакаха и червенните топки, които да се виждат на снега. Линиите обаче не бяха очертани с червено и това доведе до серия комични моменти. Включително тяхното чистене преди ЦСКА-София да изпълни корнер.

Иначе сините започнаха много добре и имаха два шанса до прекъсването. След това обаче те не се ориентираха добре по снега. Червените имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Турицов, но такава не беше отсъдена. Реферът Валентин Железов се консултира с ВАР, но не отиде да гледа ситуацията на повторение.

ЦСКА-София отправи първия точен удар в мача в 21-ата минута. Тогава Карло Мухар стреля от дъгата на наказателното поле, но в ръцете на Николай Михайлов.

В началото на второто полувреме червените изпуснаха отлична възможност. Мухар изведе Йомов, той остана сам срещу Михайлов, но би в аут. Левски остана с човек по-малко в 54-ата минута, след като Цунами беше изгонен за втори жълт картон. Бразилският футболист фаулира Турицов. Първият му картон беше в 35-ата минута за реплика към съдията Железов.

Макар и с човек по-малко сините имаха шанс да вкарат гол. Филип Кръстев центрира в 69-ата минута, Сундберг стреля с глава, но Бусато спаси. ЦСКА отговори малко по-късно. Жеферсон изведе резервата Вилдсхут, той се озова сам срещу Михайлов, но вратарят спаси.

До края Андриан Краев получи жълт картон, който е девети за него и ще бъде наказан за два мача (следващият е визита на Лудогорец). В добавеното време и Брадли Мазику беше изгонен. Първоначално реферът му показа жълт картон, но после гледа повторение и заслужено му вдигна червен.

Сблъсъкът между Ботев Враца и Лудогорец, който трябваше да се играе по-късно днес, беше отложен. Мачът ще се проведе утре от 17:00 часа.