Лудогорец

Левски и Лудогорец започнаха с трудни победи

Левски и Лудогорец започнаха с трудни победи новия сезон в Първа лига. И двата отбора стартираха с по 1:0. Шампионът – срещу Етър, сините – над Ботев.

Вандерсон вкара в началото за Лудогорец

Първенцът на България започна с гол на Вандерсон още в третата минута. Орлите обаче бяха далеч от желаното в големи периоди от двубоя срещу Етър. И то въпреки, че мениджърът Пауло Аутуори използва футболисти, които играха срещу Крусейдърс.

Две минути преди края Етър имаше претенции за дузпа за игра с ръка на футболист от Лудогорец. Такава обаче не беше отсъдена. „Имахме много възможности, но не се възползвахме, което е жалко. Липсваше ни концентрация, не трябваше да пропускаме всички тези шансове, нито пък в края да загубим контрол върху срещата. Ние сами предоставихме инициативата на съперника“, каза Аутуори.

Дебют на Тодор Симов начело на сините

Сините гостуваха на Ботев и бяха водени от временния треньор Тодор Симов, заместил италианеца Делио Роси. Столичани бяха без централния си нападател Серджиу Буш, но въпреки това бяха по-активни през първата част. Вратарят на Ботев Даниел Кайзер обаче отрази опасни удари на Давиде Мариани и Станислав Костов, а веднъж Костов стреля неточно от добра позиция. След почивката домакините създадоха няколко опасности пред вратата на Мартин Полачек, но не успяха да стигнат до гол. Мачът отиваше към 0:0, но в 93-та минута сините организираха отлична контраатака. Габриел Обертан изведе резервата Илия Димитров на празна врата и юношата на Левски вкара за 0:1.