Левски

Левски и Лудогорец с разгромни победи за купата

Левски и Лудогорец продължиха с лекота напред в турнира за купата на България. Сините отнесоха Спартак Варна с 5:1, орлите – Нефтохимик с 4:1. Така двата тима чакат съперниците си на осминафиналите.

Левски не остави шанс на Спартак Варна

Столичани започнаха по-добре срещата и наложиха натиск върху непретенциозния си съперник. Резултатът бе открит в 28-та минута, когато точен бе Франко Мазурек. В края на първото полувреме Дени Алар вкара с глава втори гол за гостите. Той засече центриране на Иван Горанов.

В началото на втората част тимът на Петър Хубчев реализира нови три попадения само в рамките на седем минути. Първо Насиру Мохамед направи резултата 0:3. После на два пъти се разписа Мартин Петков. Домакините все пак стигнаха до почетен гол дело на Ивайло Русев в 64-та минута.

Чибота вкара хеттрик за Лудогорец

Шампионът продължи записа победа с 4:1 като гост над втородивизионния Нефтохимик. Аутсайдерът обаче успя да открие резултата преди почивката. Това се случи в 11-ата минута. След паузата обаче разградския отбор демонстрира класата си. Джоди Лукоки изравни в 53-та минута. След това Мавис Чибота вкара първия хеттрик в кариерата си за категоричното 4:1 над бургазлии.

За следващата фаза се класираха още три отбора от efbet Лига – Ботев Враца, Ботев Пловдив и Славия, надиграли съответно Добруджа, Миньор Перник и Загорец.