Левски - Ботев Враца
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски и Ботев Враца изпуснаха по дузпа за 0:0

Левски и Ботев Враца направиха 0:0 в последния мач от 15-ия кръг в efbet лига. Двубоят обаче беше доста по-драматичен и интересен, отколкото предполага резултатът. Освен това съперниците изпуснаха по една дузпа.

Дориан Бабунски не се разписа от бялата точка за Ботев още в началото на двубоя. След почивката дузпа пропусна и Борислав Цонев. Герой за гостите беше вратарят Красимир Костов. Той спаси и дузпата, и всичко останало.

С равенството Левски събра 18 точки и е на осмо място в класирането. Ботев е предпоследен с 12 точки.

Иначе Ботев започна по-добре двубоя. Бабунски можеше да открие още в началото, но Николай Михайлов спаси. После Иван Горанов допусна грешка и повали Юлиян Ненов в наказателното поле. Бабунски стреля в долния ляв ъгъл от отсъдената дузпа, но Михайлов плонжира и успя да спаси. Това е втора спасена дузпа от него в последните четири мача.

Сините се вдъхновиха и натиснаха. Борислав Цонев беше близо до гол, Костов спаси удара му. Малко по-късно Билал Бари пропиля отлична възможност, след като не уцели вратата от пет метра.

В началото на второто полувреме Ботев удари греда, но Левски натискаше. Борислав Цонев отново пропусна, а Здравко Димитров и Бари на няколко пъти не успяха да завършат добре атака. В 70-ата минута Марин Петков беше съборен в наказателното поле – втора дузпа. Зад топката застана Борислав Цонев, но Костов спаси. Ударът беше в същия ъгъл, в който беше бита и спасената от Михайлов дузпа.

До края на двубоя Ботев се бранеше геройски. Костов спаси пореден удар на Борислав Цонев, а в 85-ата минута Радослав Цонев удари греда. В добавеното време Костов направи още едно решително спасяване след удар на Борислав Цонев.