Левски - ЦСКА-София

Левски и ЦСКА-София направиха 0:0

Левски и ЦСКА-София направиха 0:0 в първия мач от пролетния дял от сезона в efbet Лига. Сините играха 20 минути с човек по-малко, но удържаха.

Двубоят не започна добре за тима на Петър Хубчев. Още в самото начало Мартин Райнов пострада при сблъсък със съперник. Диагнозата – счупен нос и той беше сменен от Симеон Славчев. Малко по-късно реферът Георги Кабакво изгони помощник-треньорът на червените Добри Митов.

Левски - ЦСКА-София, Райнов

През първата част точни удари към двете врати нямаше. Червените имаха претенции за дузпа, когато при центриране топката срещна ръката на защитник. Реферът Георги Кабаков обаче прецени, че такава няма.

Червените започнаха много силно втората част. Евандро удари греда, а после Али Соу стреля опасно, но Миятович спаси. После тимът на Петър Хубчев поизравни играта и на свой ред стигна до няколко шанса. Най-близо до гол бе Хали Тиам. Неговият шут обаче бе спасен от вратаря.

В 75-а минута Левски остана с човек по-малко. Тогава Нуно Рейш получи заслужено втори жълт и съответно – червен картон. Естествено, ЦСКА-София натисна, но не стигна до чист шанс.

Реферът даде 4 минути добавено време. И след края на двубоя изгони Петър Занев за псуване.