Левски - Черно море

Левски победи лесно Черно море с 3:0

Левски се наложи убедително над Черно море с 3:0 в деветия кръг на efbet Лига. Сините отбелязаха и трите си гола през първото полувреме на двубоя.

Резултатът бе открит в 21-ата минута от Станислав Иванов, който се възползва от неразбирателство между вратаря на моряците и негов съотборник. Той вкара четвъртия си гол от началото на сезона. В 31-ата минута Паулиньо с глава удвои преднината на Левски след подаване на Иван Горанов. Четири минути по-късно Найджъл Робърта получи пас от Франко Мазурек и направи 3:0.

През първото полувреме бяха отменени два гола на гостите. Първият – заради нарушение, вторият – заради засада. Повторенията на ситуациите показаха, че реферите са отсъдили правилно.

През второто полувреме Левски игра спокойно и разумно и не позволи на съперника си да се върне в мача. Тимът от „Герена“ се доближи на точка от лидера Лудогорец, а Черно море остава на седмо място с 11 т.

В следващия кръг сините играят със Славия, а Черно море посреща Ботев Пловдив.