Черно море - Левски
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Левски би драматично Черно море и вече е трети

Левски победи Черно море с 1:0 при гостуването си на стадион „Тича“ във Варна в 29-ия кръг. Голът за сините падна в 85-ата минута на сблъсъка. Тогава Цунами реализира с глава след центриране от корнер на Филип Кръстев.

С трите точки тимът на Станимир Стоилов се изравни на третото място с Ботев Пловдив. И двата отбора имат по 49 точки. Левски обаче има по-добър баланс в преките мачове и по-добра голова разлика. Черно море остава пети с 46 точки.

Двубоят между Левски и Черно море много приличаше на този на стадион „Георги Аспарухов“ преди седмици – повече битка и по-малко футбол. Все пак столичани имаха няколко добри шанса за гол още през първото полувреме. Иван Дюлгеров обаче спаси удари на Ван дер Каап и Миланов.

В 52-ата минута Евгений Сердюк пропиля чисто положение за Черно море. Той преодоля Сонко Сундберг и Ван дер Каап, но Николай Михайлов спаси. Така се стигна до гола в 85-ата минута. Веднага след него Билал Бари беше изведен сам срещу Дюлгеров, но вратарят спаси.