Партизан - Левски
Снимка: levski.bg

Левски спечели с 4:1 срещу Партизан за купата

Левски започна с убедителна победа участието си в турнира за купата на България. Сините спечелиха с 4:1 срещу Партизан в Червен бряг и се класираха за осминафиналите. Там вече е тимът на Царско село.

Тимът от Трета лига игра по-добре през първото полувреме и дори поведе в резултата. Това се случи в 34-ата минута, когато се разписа Любомир Иванов. Вдъхновението за Партизан обаче свърши бързо и Левски направи обрат до почивката. Валери Божинов изравни само 120 секунди по-късно. Асистенцията беше на Здравко Димитров. Самият Димитров вкара по много красив начин за 1:2. Иначе преди головете сините изпуснаха три-четири отлични положения. Освен това попадение за гостите беше отменено заради засада.

През второто полувреме силите на Партизан свършиха. Петьо Петков си вкара автогол, а Марин Петков оформи крайното 1:4 в 84-ата минута.