Левски - Витоша

Левски съкрати аванса на Лудогорец след 2:0 над Витоша

Левски постигна рутинен успех над Витоша Бистрица с 2:0 в двубой от 19-ия кръг на efbet Лига. Така сините съкратиха аванса на Лудогорец на върха на класирането. Зелените имат 47 точки, тимът на Петър Хубчев – 42.

Хубчев бе направил три промени в състава си. Горанов, Тиам и Робърта бяха заменени от Найденов, Нашименто и Мазурек. Това не повлия на домакините, които стигнаха до победата без особени затруднения, като владееха контрола върху събитията на терена и не позволиха сериозни опасности пред вратата на Милан Миятович. Резултатът бе открит от Паулиньо в 24-та минута. В ролята на асистент за гола влезе превърна Станислав Иванов.

Младият офанзивен футболист на сините записа и името си сред голмайсторите през втората част. Той реализира в 60-та минута след подаване на Живко Миланов. А в 83-ата минута след дългото отсъствие заради контузия в игра влезе Станислав Костов.

Витоша остава последен с едва пет точки в актива си. В следващия кръг Левски гостува на Локомотив Пловдив, докато Витоша приема у дома Ботев Пловдив.