Царско село - Левски
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Царско село удари три греди, но падна от Левски

Левски се върна към победите в елита, след като надви с 1:0 последния Царско село. Така сините сложиха край на серията си от две поредни нулеви равенства.

Тимът на Станимир Стоилов вече четири срещи е без загуба, като в тях не е допуснал гол. С трите точки Левски събра 22. Така сините се доближиха само на две точки от Топ 6. Царско село пък записа пета среща без победа и десето поражение през сезона.

Срещата започна с положение за домакините, но Михайлов спаси удара на Лъчезар Балтанов. Секунди по-късно Васил Шопов стреля извън наказателното поле, топката се отклони в бранител и срещна гредата на Михайлов.

В 37-ата минута Царско село удари още една греда – чрез Димо Бакалов. Левски също имаше няколко добри положения и стигна до гол в 43-ата минута. Марин Петков центрира, Кавдански не успя да избие, топката стигна до Димитър Костадинов, който подаде успоредно на голлинията за Билал Бари и от четири метра той вкара на празна врата за 0:1.

След почивката Царско село удари трета греда чрез Ален Стеванович, който прехвърли Михайлов. После сините натиснаха, но Янко Георгиев спаси удари на Радослав Цонев и Здравко Димитров.

По-рано днес Черно море направи 1:1 като гост на Локомотив Пловдив. И двата гола паднаха от дузпи през първото полувреме. Пабло Гарсия откри за варненеци в 12-ата минута, Димитър Илиев изравни в 37-ата. Черно море записа шести пореден мач без загуба и събра 29 точки. Така тимът на Илиан Илиев се изравни с втория ЦСКА-София, който обаче е с четири мача по-малко. Локомотив е седми с 24 точки.