Левски - Ботев Враца
Снимка: levski.bg

Левски направи безлично 0:0 с Ботев Враца

Левски и Ботев Враца направиха безлично 0:0 пред празните трибуни на стадион „Георги Аспарухов-Виваком Арена“. На тях нямаше зрители, защото сините изтърпяваха санкция заради масовото сбиване на техни привърженици при гостуването на Ботев в миналия кръг.

Още в първата минута Даниел Генов излезе на добра позиция, но ударът му мина встрани от вратата на сините. После един от основните футболисти на домакините Борислав Цонев напусна терена принудително. Той беше ударен от футболист на гостите в десния крак. После при опит за центриране топката срещна ръката на Аласан Н’Дайе в наказателното поле. Главният съдия Иво Андреев обаче прецени, че няма причина да даде дузпа.

Левски имаше едно по-сериозно положение през първата част чрез новото попълнение Стивън Петков. Гостите от Враца пък удариха гредата чрез бившия играч на сините Валери Домвчийски.

През второто полувреме опасните ситуации пред двамата вратари отново липсваха. Найджъл Робърта отправи точни удари в 70-та минута и добавеното време на срещата. Врачани пък имаха две нелоши положения чрез Петър Стоянов.

Сините са осми в таблицата с 11 точки. Ботев е на позиция по-долу със същия точков актив. В следващия кръг Левски гостува на Славия в най-старото столично дерби. Ботев Враца пък приема ЦСКА 1948.