Леверкузен вкара пет в Майнц за трета поредна победа

Майнц - Леверкузен
Бранд (вдясно) бе звездата на вечерта в карнавалния Майнц

Байер Леверкузен разгроми Майнц 05 с 5:1 в среща от 21-и кръг. Това бе трета поредна победа за тима на Петер Бос в Бундеслигата. В миналия кръг Байер вкара три гола на Байерн след почивката, сега вкара четири през първото полувреме. Така отборът събра 33 точки и е пети в класирането. Четвъртият Лайпциг има 37.

Бразилският ляв бек на гостите Вендел откри резултата още в петата минута. Само четии по-късно обаче шведът Робин Куаисон възстанови равенството – 1:1. В 19-ата минута точен за Леверкузен бе 19-годишния халф Кай Хаверц. Той се разписа след асистенция на Юлиан Бранд. Десет минути по-късно самият Бранд вкара за 1:3. Гостите вкараха още един гол до почивката, автор на който стана Карим Белараби. Асистенцията пак бе на Бранд.

Само още един гол за Леверкузен

След почивката гостите намалиха темпото, но обърканите домакини не се възползваха от това. А Байер стигна до още един гол – Бранд се разписа за втори път за крайното 5:1.

Това бе второ поредно поражение за Майнц. Следващата седмица тимът гостува на Волфсбург.

Тимът на Петер Бос пък отговори по най-добрият възможен начин на отпадането от Хайденхайм за купата. И показа, че е готов за мача с Краснодар от Лига Европа в четвъртък.