Борусия Дортмунд - Байер Леверкузен
Снимка: twitter.com/bayer04_en

Леверкузен се спаси от загуба в 97-ата минута

Байер Леверкузен се спаси в добавеното време за пореден път този сезон. В случая Йосип Станишич беше точен в седмата минута на добавеното време за 1:1 срещу Борусия Дортмунд. Така новият шампион на Бундеслигата се доближи на четири мача от това да стане първият отбор, останал непобеден цял сезон. Освен това Леверкузен вече в 45-ата среща във всички турнири няма поражение.

Борусия се виждаше победител, след като поведе с гол на Никлас Фюлкруг в 81-ата минута. Байер обаче отбеляза още по-късен гол. Резервата Флориан Вирц центрира от корнер, а Станишич прати топката в мрежата.

Оставащите мачове на Леверкузен в Бундеслигата са срещу третия Щутгарт, шестия Айнтрахт Франкфурт, седмия Аугсбург и 15-я Бохум. Бохум е и последният отбор, побеждавал тима на Шаби Алонсо – на 27 май 2023-а.

Борусия Дортмунд е на пето място в подреждането, на две точки от Лайпциг. Двата тима се срещат следващата седмица.