Лайпциг - Байер Леверкузен
Бранд и Фоланд малко преди да направят резултата 1:4

Леверкузен развинти Лайпциг с 4:1, за да излезе четвърти

Байер Леверкузен победи Лайпциг с 4:1 и си върна четвъртото място в класирането на Бундеслигата. С трите точки тимът на Хайко Херлих събра 48 – с по две повече от Айнтрахт и Лайпциг. Това бе и първа победа в историята на Байер над този съперник.

Домакините поведоха в 17-а минута с първия си точен удар. Юсеф Поулсен свали за Марсел Забицер и той с удар от дъгата на наказателното поле направи 1:0. Леверкузен доминираше, но изпускаше положенията си. Или поне до 45-а минута. Тогава след корнер в полза на биковете, гостите направиха образцова контраатака за 1:1. Бейли проби отдясно и центрира към Хаверц, който с шут от воле изравни.

Второто полувреме бе изцяло за Леверкузен. Шест минути след паузата Бранд се възползва от грешка в отбраната на Лайпциг и след пас на Фоланд направи резултата 1:2. Така той отпразнува новия си договор с клуба. Това бе девети гол след контраатака за отбора на Херлих – по този показател Леверкузен е номер едно през сезона. Пет минути по-късно Бранд центрира от пряк свободен удар, а Панайотис Рецос вкара първия си гол в кариерата за 1:3.

Край на сушата за Фоланд

До края остана време и за Кевин Фоланд да се разпише за 1:4 след асистенция на Бранд. Така националът сложи край на суша, продължила почти 800 минути. Това беше и неговият 50-и гол в Бундеслигата.