Байер Леверкузен
Снимка: twitter.com/bayer04_en

Леверкузен постави рекорд и дръпна с 11 точки

Байер Леверкузен победи Майнц с 2:1 и постави нов рекорд по мачове без загуба за тим от Бундеслигата. Отборът на Шаби Алонсон записа 33-и пореден двубой без поражение във всички турнири. Досега рекордът беше на Байерн – 32 срещи без загуба.

С успеха над Майнц Байер събра 61 точки – 11 повече от Байерн, който е и с мач по-малко. По-късно днес баварците играят срещу петия Лайпциг.

Лидерът в Бундеслигата поведе чрез Гранит Джака още в третата минута. Той се разписа с удар от около 20 метра. Голът е първи за него през сезона и първи в Бундеслигата от 2015 г. насам.

Доминик Кор обаче изравни за гостите само пет по-късно. Вратарят Робин Центнер задържа Майнц в играта с редица ключови спасявания, но в 68-та минута допусна грешка и получи гол. Тогава Роберт Андрих изпрати слаб шут към вратата, а топката мина през ръцете на Центнер за 2:1 в полза на Леверкузен. Попадението е първо за Андрих през сезона.

Майнц завърши мача и с човек по-малко заради червения картон на Жесик Нганкам. Той беше изгонен в 80-ата минута. Тимът остава предпоследен с едва 15 точки – на седем от спасението.