Байер Леверкузен - Борусия Дортмунд

Леверкузен победи Дортмунд и излезе втори

Байер Леверкузен взе първата си победа през 2021-а в Бундеслигата. Тимът на Петер Бос победи бившия му отбор Борусия Дортмунд с 2:1. Поражението пък беше първо за жълто-черните през годината. Така Леверкузен излезе втори с 32 точки – на четири зад Байерн. Шампионът играе утре в баварско дерби с Аугсбург.

Леверкузен започна по-добре и откри още в 14-ата минута. Тогава се разписа Диаби след пас на Бейли. Голът е едва трети за крилото през сезона. Домакините имаха още няколко положения до почивката, но не ги реализираха. Борусия започна по-силно след паузата и изравни в 67-ата минута чрез Юлиан Бранд. Той вкара след 366 дни пауза и то точно срещу бившия си клуб. Минута по-късно той имше отличен шанс да направи 1:2, но защитник изби от голлинията. Десет минути преди края Флориан Вирц завърши отлична контра за 2:1.

В другите мачове днес Волфсбург спечели с 2:0 над Майнц и се изкачи до петото място. Вълците имат 29 точки, колкото и четвъртия Борусия Дортмунд. Головете за зелените вкараха резервата Бялек и Вегхорст. И двамата се разписаха през второто полувреме.

Борусия Мьонхенгладбах също спечели – 1:0 над Вердер. Голът реализира Нико Елведи в 66-ата минута. Гладбах е седми с 28 точки.