Елверсберг - Леверкузен
Снимка: twitter.com/SV07Elversberg

Леверкузен и Кьолн катастрофираха за Купата

Елитните Байер Леверкузен и Кьолн отпаднаха от турнира за Купата на Германия. И за двата тима от Бундеслигата това бяха първи официални мачове през новия сезон.

Байер Леверкузен катастрофира срещу третодивизионния Елверсберг и падна с 3:4. Домакините повдоха още в третата минута с попадение на Яник Рохелт. Само две минути Адам Хлусеш изравни, но в 17-ата Елверсберг поведе с 2:1 след гол от дузпа. Арангис направи 2:2 след нова асистенция на Сердар Азмун.

Домакините обаче продължиха да нападат и пак поведоха – чрез Лука Шнелбахер. В 74-ата минута Кевин Конрад вкара за 4:2. Минута преди края Патрик Шик върна надеждите на Леверкузен, реализирайки за 4:3. Това обаче не беше достатъчно.

Кьолн падна с 3:4 от Ян Регенсбург след дузпи. Мачът беше копие на същия сблъсък през миналия сезон, завършил по същия начин. Регенсбург поведе с 2:0 до 27-ата минута чрез Алберс и Овусу. Ут върна един гол за козлите малко по-късно. След почивката Любичич изравни – 2:2. После Кьолн изпусна куп положения за гол, но не стигна до трето попадение.

При дузпите тимът от Втора Бундеслига, който започна сезона с две победи, се справи по-добре от елитния си съперник.

Напред продължава и петодивизионният Щутгартер Кикерс. Кикерс биха сензационно Гройтер Фюрт с 2:0. Така те станаха първия отбор от пета дивизия в историята, стигнал до втория кръг на турнира. Фюрт пък записа втора поредна загуба след тази в дербито срещу Нюрнберг във втора Бундеслига.

Напред продължават Бохум, Санкт Паули, Любек, Падерборн, Хайденхайм, Хамбургер, Фортуна Дюселдорф, Волфсбург, Борусия Дортмунд, Щутгарт, Карлсруе и Нюрнберг.