Нюрнберг и Леверкузен отпаднаха от купата на Германия

Хайденхайм - Леверкузен

Байер Леверкузен и Нюрнберг приключиха участието си в турнира за купата на Германия. Тимовете от Първа Бундеслига отпаднаха от съперници от втория ешелон. Хамбургер отстрани Нюрнберг, а пък Хайденхайм – Леверкузен.

Петер Бос направи пет промени в тима, който победи Байерн Мюнхен. Отсъстваха контузените Свен Бендер, Хаверц, Та, Белараби и Фоланд. Вместо тях играха Йедвай, Драгович, Баумгартлингер, Аларио и Паулиньо. Въпреки това гостите имаха около 80% владеене на топката, но рядко създаваха положения. В 38-а минута Бранд удари гредата, но в самия край на полувремето се справи по-добре. Халфът бе изведен от Арангис и вкара за 0:1.

Бранд вкарва за 0:1
Обратът на Хайденхайм

Само две минути след паузата домакините изравниха. Гризбек открадна топката от Бейли, изведе Доведан и той направи 1:1. После Бранд и Мултхауп имаха по две положения, но не се стигна до нов гол. Попадение обаче все пак падна в 72-а минута и то бе дело на дясното крило на домакините. Мултхауп бе изведен от Файк от малък ъгъл прати топката в мрежата.

Хамбургер разнищи Нюрнберг

В другия ранен мач Хамбургер се справи с Нюрнберг с 1:0. Резултатът обаче не отразява напълно превъзходството на северняците. Те имаха 20 удара по посока на вратата, само срещу един за гостите. Тимът от Втора Бундеслига нападаше още от първата минута, но Холтби и Сантос изпуснаха отлични шансове. След това Нари, Ята и Йозчан пропиляха още положения.

Хамбургер - Нюрнберг
Йозчан вкарва единствения гол

Все пак в 54-а минута Йозчан вкара за 1:0. Матения после спаси удари на Холтби и Ито и не позволи още един гол във вратата си. Така лидерът във Втора Бундеслига се справи с предпоследния в елита.

Жребият за четвъртфиналите е в неделя от 19:30 българско време.