Саарбрюкен - Байер Леверкузен

Леверкузен е на финал за купата на Германия

Байер Леверкузен се класира на финала за купата на Германия след лесна победа с 3:0 над Саарбрюкен. Четвъртодивизионният тим беше отстранил два тима от елита и два от Втора Бундеслига дотук, но нямаше шанс срещу петия в Бундеслигата.

За Саарбрюкен това беше първи мач от 95 дни насам, докато Байер вече има пет след рестарта на първенството. Домакините записаха четвърти полуфинал в турнира, всичките загубени. Но поне остава утехата, че те спечелиха промоция и през следващия сезон ще са в Трета Бундеслига.

Три асистенции на Демирбай за Леверкузен

Леверкузен започна много силно и реши всичко още до 20-ата минута. Първо в 11-ата Диаби се разписа за 0:1. Малко по-късно Аларио вкара във втори пореден мач – 0:2. И двете асистенции бяха на Карим Демирбай. Преди почивката Байер имаше близо 80% контрол върху топката и това не се промени и след нея. В 58-ата минута Белараби вкара за 0:3, за да сложи точка на спора. Диаби дриблира между трима, намери Демирбай, който изведе Белараби и той не пропусна.

Във втория полуфинал Байерн посреща Айнтрахт

В сряда вечер е вторият полуфинал в турнира – Байерн – Айнтрахт. През миналия сезон орлите победиха баварците във финала, а Байерн взе треньора им Нико Ковач. През този Айнтрахт победи с 5:1 във Франкфурт, за да уволни Ковач и падна с 2:5 в Мюнхен.