Байер Леверкузен - Хофенхайм

Леверкузен е на върха за първи път от 2014-а

Байер Леверкузен излезе на върха в класирането в Бундеслигата за първи път от септември 2014-а. Това стана факт след 4:1 над Хофенхайм. Тимът на Петер Бос продължава и без загуба през сезона. Другият такъв отбор в Германия е Волфсбург. Любопитно е, че вълците, и Леверкузен играят с шампиона Байерн през следващата седмица. Първи във вторник е Волфсбург, след това в събота – Байер. Иначе в момента в класирането Леверкузен има 25 точки, Байерн и Лайпциг са с по 24, Волфсбург има 21, Борусия Дортмунд – 19.

Иначе в двубоя срещу Хофе освен петте гола имаше и два червени картона – и двата за гостите. Домакините поведоха още в четвъртата минута след великолепен шут на Бейли. В 27-ата минута отново той вкара за 2:0. Този път крилото открадна топка след лош пас на Крамарич и с лекота преодоля Бауман.

В началото на втората част Хофенхайм върна един гол чрез Баумгартнер. Само четири минути по-късно обаче Вирц възстанови разликата – 3:1. В 64-ата минута положението на Хофе се влоши допълнително – червен картон за Грилич. Десет минути преди края и Пош беше изгонен, което сложи край на надеждите на гостите. А в добавеното време Аларио от дузпа направи 4:1.