Леверкузен наказа Байерн, Айнтрахт спря Дортмунд

Леверкузен - Байерн
Аларио бележи за 3:1

Байер Леверкузен изненада лошо Байерн Мюнхен и победи шампиона с 3:1 в 20-я кръг на Бундеслигата. По същото време Борусия Дортмунд направи 1:1 с Айнтрахт във Франкфурт. Така жълто-черните вече имат седем точки аванс пред баварците.

Леверкузен игра много смело на „БайАрена“ и поддържаше високо темпо и преса през целия двубой. Още в първата минута домакините поиската дузпа за игра на Хумелс с ръка, но реферът не я отсъди. Баварците обаче имаха по-добри положения, всички пропуснати от Коман. Пак след негов пропуск те и откриха резулатата. Храдецки спаси удара на французина, но топката стигна до Мюлер, който я качи на главата на Горецка за 0:1. Това бе четвърти гол през 2019-а за халфа. Пет минути по-късно – в добавеното време на първата част Левандовски вкара за 0:2. Попадението обаче бе отменено заради засада. Байер остана без точен удар, но всичко се промени след паузата.

Леверкузен – четири удара, три гола

С първия си точен шут домакините изравниха. Той бе дело на Бейли от пряк свободен удар в 53-а минута. Десет по-късно Фоланд удвои, завършвайки образцова контраатака. Байерн имаше само едно положение да изравни, но го пропусна. И бе наказан с трети гол, дело на Лукас Аларио. Така бе прекъсната серията на Байерн от седем поредни победи. Тимът на Петер Бос вече има 30 точки и е седми в класирането.

Айнтрахт - Дортмунд
Йович изравнява резултата във Франкфурт
1:1 между Айнтрахт и Борусия Дортмунд

В мача на върха лидерът взе точка във Франкфурт. Жълто-черните играха по-добре през първото полувреме и откриха чрез Ройс. Това бе 13-и гол за него през сезона. Той се разписа с 22-а минута, но само 14 по-късно Йович изравни. Така той вече има 14 попадения.

След почивката орлите имаха повече шансове, но не се възползваха от тях.