Леверкузен - Айнтрахт

Леверкузен разнищи Айнтрахт с 6:1 за 34 минути

Байер Леверкузен разгроми Айнтрахт Франкфурт с 6:1. Всичките седем гола паднаха за зашеметяващи 34 минути през първото полувреме. Така двата тима поставиха нов рекорд на Бундеслигата, макар че орлите едва ли ще искат да си спомнят за него. Двата тима са директни съперници в битката за четвъртата позиция. След успеха Байер се изравни по точки с Айнтрахт. Тимът на Ади Хютер обаче остава с по-добра голова разлика. Тя беше +15 преди сблъсъка, сега е само + 5.

Кай Хаверц откри резултата още във втората минута след пас на Арангис. Това бе 15-я му гол за сезона. Бранд покачи на 2:0 в 13-ата, след като засече неточен удар на Арангис. Минута по-късно Айнтрахт върна един гол. Костич стреля, Та подложи крак и рикошетът прехвърли Храдецки.

Гостите продължиха да правят отчайващи грешки в защита и бяха наказани жестоко. Първо Аларио стреля, а Бранд отклони за 3:1. После Арангис се разписа в стил Лео Меси за 4:1. Аларио се възползва от пас на Фоланд за 5:1 в 33-а минута. А три по-късно Хинтерегер си вкара автогол за 6:1. Това накара треньорът Ади Хютер да пусне в игра Йович и Гачинович, които уж трябваше да почиват за мача с Челси.

Не че това помогна на орлите. Просто след шестия гол Байер намали темпото и спря да напада, за да спести унижението на съперника си. И мачът завърши при резултат 6:1.

Леверкузен има най-лесна програма до края

Отборът на Петер Бос приема Шалке 04 след седмица, а в последния кръг гостува на Херта. И двата тима вече само доиграват сезона, така че в това отношение Байер има предимство. Айнтрахт има дерби на Майн с Майнц след седмица, като преди това играе и с Челси в Лига Европа. В последния кръг орлите гостуват на Байерн. Дотогава баварците може пак да са станали шампион, но пък от друга страна – може и само победа да им върши работа.

Гладбах играе като гост на Нюрнберг, а после приема Борусия Дортмунд. Волфсбург гостува на Щутгарт, а в последния кръг е домакин на Аугсбург. Хофенхайм е домакин на Вердер, а за финал е гост на Майнц.