Леванте започна сезона в Примера с 3:0 над Бетис – ВИДЕО

Леванте разгроми Бетис с 3:0 като гост в двубой от първия кръг на новия сезон в Примера дивисион. Повече от 46 000 зрители станаха свидетели на тежката загуба на андалуския тим на стадион „Бенито Виямарин“.

Автор на първия гол за сезона стана Рожер Марти, който се възползва от добро подаване отдясно на Давид Хасон. Бетис, който завърши шести през миналия сезон, имаше над 70 процента владеене на топката, но не и положения. През второто полувреме капитанът на гостите Хосе Моралес реализира два гола. Той покачи на 2:0 в 54-ата минута, а в заключителните направи 3:0.

Бетис - Леванте
Хосе Луис Моралес бележи втория гол за Леванте
Първите голове са на Леванте, сезонът бе открит с 0:0

Иначе в първия мач от сезона Жирона и Валядолид не успяха да си вкарат гол – 0:0.

Барса започва довечера, Реал – в неделя

Шампионът Барселона стартира срещу Алавес тази вечер на „Камп Ноу“. Реал Мадрид пък играе утре с Хетафе на „Сантяго Бернабеу“.